Jak przyciągnąć klientów do salonu SPA?

salon-spaJeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że jesteś właścicielem bądź menadżerem salonu SPA. Jeżeli się nie pomyliłem, to znaczy, że dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule chciałbym dać Ci kilka rad, które pomogą znaleźć Ci więcej klientów chętnych do skorzystania z usług Twojego punktu odnowy biologicznej. Zarządzanie salonem spa zacząć trzeba przede wszystkim od odpowiedniego systemu informatycznego, który pomoże zarządzać całym obiektem.

Warto, aby program do spa miał możliwość ustalania grafiku dla pracowników, automatycznie generował rachunki za wykonane usługi i wystawiał faktury (taką możliwość doje np program do spa o nazwie Versum). Bardzo istotne jest też zoptymalizowanie Twojej strony internetowej. Warto dodać do niej możliwość rezerwacji zabiegu na konkretną godzinę. Takie salony spa, które pozwalają umówić się na wizytę przez stronę internetową średnio znajdują aż do 25% więcej klientów od standardowych salonów spa bez możliwości rezerwacji przez internet. Na stronie powinien znaleźć się przede wszystkim cennik. Bardzo nielubiane przez klientów jest ukrywanie cen.

Warto także na stronę www dodać informacje o obiekcie oraz pracownikach pracujących w salonie spa. Nie tylko poświadczysz w ten sposób, że Twoi pracownicy mają niezbędne doświadczenie i certyfikaty, ale także pokażesz swoim klientom, że Twoja firma nie ma nic do ukrycia. Dlatego odpowiadając na tytułowe pytanie – aby przyciągnąć klientów do Twojego salonu spa trzeba przede wszystkim zmodernizować system informatyczny w salonie, oraz stronę internetową.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *