Jakie róże najlepiej posadzić w ogrodzie?

Róże należą do rodziny kwiatów różowatych. Są niebywałą ozdobą ogrodów, oraz pomieszczeń. Dante porównywał do nich rajską miłość. W okresie odrodzenia były ozdobą nowożeńców i łoża małżeńskiego. Kwiat róży kojarzy się z symbolem miłości, a jej kolce z pokonywaniem przeszkód i trudności. W ogrodnictwie róże dzielimy na: róże okrywowe, róże parkowe, róże rabatowe, pnące a nawet miniaturowe.

cudownie mieć róże wielokwiatowe w ogrodzie

Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, róże okrywowe to jednej z najmniej wymagających róż, są odporne na mróz, dlatego w przeciwieństwie do innych róż nie muszą być przed nim zabezpieczane. Nie wymagają częstego cięcia, wystarczy tylko raz w roku na wiosnę podciąć chore i uszkodzone pędy. Jesienią róże pokrywają śliczne koralowe owoce, które są niebywała ozdobą. Należy je sadzić wiosna lub jesienią.

Róże parkowe natomiast charakteryzują się silnym wzrostem oraz obfitym kwitnieniem. Mają małe wymagania. Jak sama nazwa wskazuje nadają się do sadzenia w parkach oraz dużych ogrodach.Wiele odmian róż parkowych kwitnie raz w sezonie lub powtarza kwitnienie późnym latem. Doskonale prezentują się przy altankach, wiele z nich wymaga dodatkowych podpór i podwiązywania pędów.

Z kolei róże wielokwiatowe – http://hyzowie.com/22-roze-wielkokwiatowe – są jedną z najliczniejszych grup róż, które to rewelacyjnie nadają się do obsadzenia nimi rabat i kwietników. Najlepsze efekty uzyskuje się sadzając je w dużych grupach. Dużym plusem jest to, że róże rabatowe występują praktycznie w każdym kolorze, a ich barwy są bardzo wyraziste. Osiągają wysokość do 80cm, są odporne podobnie jak róże okrywowe na mróz oraz długo kwitną. Nie ma chyba bardziej popularnej rośliny hodowlanej od kilku tysięcy lat.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *