Lakiery i farby samochodowe

Aby uzyskać gładką powierzchnię, zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych atmosferycznych i nie tylko, używa się lakierów do samochodu. Najczęściej nakładane są przez specjalistyczne urządzenia w profesjonalnych zakładach.

lakier samochodowyLakiery samochodowe nadają samochodowi odpowiedni kolor, a także chronią przed korozją. Wśród lakierów samochodowych wyróżnia się materiał podkładowy, który przygotowuje powierzchnie do przyjęcia kolejnych warstw, warstwę malarską, która nadaje kolor, oraz materiał nabłyszczający, który wydobywając głębie koloru. zabezpiecza poprzednie warstwy. Lakier i jego kolor muszą być tak dobrane aby auto wyglądało nienagannie, a lakier nie odpryskiwał. Przy doborze odpowiedniego lakieru bardzo ważna jest też jego jakość. Lepszy będzie oznaczał mniej otarć, rys na karoserii samochodu.

Lakiery samochodowe mogą być metaliczne, perłowe, matowe, akrylowe i wodne. Farby do auta służą do ochronnego, lub dekoracyjnego pokrycia powierzchni. Ma substancje barwiące czyli pigmenty, oraz spoiwa, wypełniacze, substancje błonotwórcze, konserwujące i przedłużające wysychanie. Farby do auta dzielą się na podkładowe, gruntowe, powierzchniowe.

Jednak bez względu na to jaką farba czy lakierem zamierzamy pomalować nasze auto, należy wcześniej je dokładnie oczyścić blachy z ewentualnych korozji, naprawić dziury i pęknięcia, wyszpachlować. Malowanie zaczyna się od farby lub lakieru podkładowego. Kiedy wyschnie można wtedy użyć lakieru właściwego. Aby lakier długo się utrzymał należy często nanosić na niego preparaty woskujące.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *