Popołudnie z dziećmi

pierniczki guziczkiNiedziela to czas odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy. Mamy wtedy czas tylko dla siebie, by wreszcie poczytać ulubioną książkę, obejrzeć ciekawy film. Nie każdy z nas lubi jednak odpoczywać na wygodnej kanapie. Coraz częściej mamy ochotę wolny czas spędzać aktywnie, razem z rodziną.

Świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu jest gotowanie. Zapisany na końcu zeszytu, przekazany nam dawno temu przez babcię przepis na babeczki sprawdzi się idealnie podczas popołudniowego gotowania razem z dziećmi. Słodka przekąska przyciągnie ich uwagę i chętnie pomogą nam w jej przygotowaniu. Przy okazji w ciasteczkach oprócz cukru przemycać można wiele pożywnych składników takich jak miód, orzechy, maliny czy inne owoce. Podczas dekorowania świeżo upieczonych babeczek dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność i pomysłowość. Inspiracją mogą stać się postacie z ulubionych bajek i kreskówek.

Wspólne pieczenie z dziećmi będzie również świetnym pomysłem na przygotowania przed urodzinami, na które nasza pociecha zaprosi swoje koleżanki i kolegów. Będzie mogła zaprezentować na przyjęciu własne wypieki a także zachęcić inne dzieci do gotowania z rodzicami.

Jeśli nasze zdolności kulinarne nie są zbyt rozwinięte a nasz przepis na pierniczki lub babeczki wydaje nam się już zbyt oklepany warto zajrzeć do internetu w poszukiwaniu nowych inspiracji. Polecam stronę: delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/pierniki-i-pierniczki/.

Znajdziemy tam mnóstwo ciasteczek i ciast łatwych w przygotowaniu. Setki blogów z przepisami kuszą zdjęciami pysznych wypieków i można przebierać w recepturach jak w ulęgałkach. Do wybierania przepisu warto zaangażować również najmłodszych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *