Wielofunkcyjne wózki dziecięce

Spodziewając się dziecka warto jak najprędzej zapoznać się z ofertą sklepów, które posiadają w swoim asortymencie wózki dziecięce. Wielu przyszłych rodziców myśli, że zakup takiego wózka to przysłowiowa „bułka z masłem”. Nic bardziej mylnego. Na rynku istnieje tak wiele modeli, że przyprawiają o zawrót głowy.

Czy jako pierwszy wózek dla dziecka wybrać spacerówkę, gondolę czy zdecydować się na wielofunkcyjny? Każdy z nich ma zalety i wady. Każdy z nich jest przystosowany dla najmłodszych, ale musi również być wygodny dla rodziców.

wózek dziecięcyZdecydowanym numerem jeden spośród szerokiej gamy wózków jest wózek wielofunkcyjny (szczególnie warto poznać wózki Peg Perego). Za tym wyborem przemawia przede wszystkim cena oraz fakt, że jeden wózek wystarczy na cały okres dorastania dziecka. Wózek taki bardzo często wyposażony jest w parasolkę, kosz na zakupy, osłonę na nóżki dziecka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas planowania zakupu wózka?

Zwróćmy uwagę na to, czy kupić wózek używany, czy nowy. Wózki bardzo szybko tracą na wartości dlatego przy ograniczonych funduszach warto zastanowić się nad kupnem używanego. Jednak taki wybór niesie za sobą pewne minusy, a mianowicie wózek nie posiada zazwyczaj już gwarancji, co przy ukrytych wadach sprzętu może podwyższyć koszty jego eksploatacji. Jeśli planujemy kolejne potomstwo w najbliższej przyszłości warto wybrać wózek, który posłuży nam na dłużej.

Częstotliwość wyjazdów z dzieckiem również może decydować o wyborze konkretnego modelu wózka. Należy wtedy przymierzyć go czy pasuje do bagażnika. Warto wybrać mniejszy, z małymi kołami.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *