Wystrój okien musi być również praktyczny

Wystrój okien jest szalenie istotny, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz i nadanie im szczególnego stylu. W końcu do nowoczesnych, prostych mebli w stylu skandynawskim (tak, mówimy tu o typowych meblach z IKEI, która szturmem podbiła serca wszystkich Europejczyków) nie będą pasowały tradycyjne, ciężkie, wręcz renesansowe zasłony. O wiele efektowniej wypadną niezwykle modne rolety rzymskie lub proste żaluzje.

Warto zaznaczyć, że są one dość tanie, łatwe w utrzymaniu czystości i nie przytłaczają wnętrza. Rolety są dostępne niemal w każdym kolorze, a jeżeli nie znajdziemy tego czego poszukujemy, z pewnością telefon do salonu lub rozmowa z pracownikiem pomoże w uzyskaniu tego odcieniu, którego tak bardzo chcemy. W tym przypadku polecam Salon Krakżal Kraków wolakrakzal.com.pl gdzie rolety oraz żaluzje wykonywane są na wymiar, oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej, a dodatkowo obsługa potrafi świetnie doradzić.

przykładowe rolety oferowane przez Krakżal Kraków

Jeśli chodzi o aktualne trendy, to daje się zauważyć, że coraz częstszym wyborem pośród klientów są materiały zaopatrzone w delikatne wzorki. Ciemne kwiatuszki na tle jasnego kremowego lub złote fale na bordowych materiałach pozwalają ożywić wnętrze i puścić wodze fantazji. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż taka aranżacja wymaga odpowiedniego środowiska. Jeżeli na ścianach królują wielokolorowe paski lub inne figury, takie materiały nie będą zbytnio pasować.

Jest jeszcze jeden niezwykle ważny wymóg, który trzeba przemyśleć przed zakupieniem odpowiedniego produktu. Chodzi o stronę praktyczną naszych osłon okiennych. Otóż trzeba dopasować rodzaj osłon lub grubość materiału tak, aby chroniły one pomieszczenie przed niechcianym światłem. Z tego powodu pokoje z oknami skierowanymi w stronę południa warto zaopatrzyć w nieco bardziej nieprzepuszczalne tekstylia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *